İzmir Psikolog | Bostanlı Psikoloji

 

İzmir Psikolog Hizmeti

İzmir Psikolog hizmetini etik ilkelere bağlı, güvenilir ve destekleyici bir çalışan bir ekip olarak Karşıyaka Bostanlı’da hizmet vermekteyiz. Duygusal ve zihinsel sağlığa yapılan yatırımın öneminin farkındayız. 

Uzman psikologlar, psikolojik danışmanlar, aile / çift ve oyun terapistleri olarak; ihtiyaç duyanlara terapi hizmeti sağlamak için buradayız.

İzmir Psikolog Hizmeti

 

İzmir Psikolog Ücreti

İzmir’de çalışan psikologların seans ücretleri, alınan eğitimler, tecrübe ve yeterlilik düzeyine göre değişmektedir. İzmir psikolog ücretleri semtler arasında da farklılık gösterebilmektedir. 

İzmir’de terapi için bir uzmana başvurmadan önce fiyat araştırması yapabilir ve kendiniz için en uygun olanı seçebilirsiniz. 

 

İzmir Psikolog Nitelikleri Neler?

İzmir psikolog çalıştığı alanda kendini gelişmek için çeşitli terapi ekollerinden farklı eğitimler alarak eklektik çalışmayı önemsemektedir. 

Terapilerin olumlu sonuç vermesi için danışan terapist iş birliği ve terapötik ilişkiye önem vermektedir.

 

İzmir Psikolog Çalışma Alanları Nelerdir?

Klinikte yetişkin, ergen, çocuk, aile ve çift terapilerinin yanı sıra grup terapileri de yapılabilmektedir. Hizmet alanları iyice araştırılarak ona göre başvurulması en sağlıklısıdır.

Stres, anksiyete, depresyon, ilişki sorunları gibi problemler yoğunlukla çalışılmakla birlikte, OKB, yeme bozukluğu, bazı kişilik bozuklukları da çalışma alanı içine dahildir.

 

İzmirde en iyi psikolog nasıl bulunur?

İzmirde en iyi psikolog arayışında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. İzmirde en iyi psikoloğu bulmak için öncelikle izmirde psikolojik danışmanlık merkezlerinin araştırılması önemlidir. Psikolojik danışmanlık merkezleri, içerisinde birçok psikoloğun, psikolojik danışmanın, oyun terapistinin, aile danışmanının içinde bulunduğu psikolojik sağlığımızı korumak veya iyileştirmek için başvurduğumuz merkezlerdir. İzmir psikolog merkezleri inceleyerek, içerisinde bulunan psikologların özgeçmişlerine daha sağlıklı şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Psikologların özgeçmişlerini incelemek bu süreçte önemlidir. Kendi probleminize uygun çalışma alanına sahip, alanında yetkin olan uzmanı bu şekilde bulmak işinizi kolaylaştıracaktır. İlgili kurumu arayarak da uzmanla ilgili ayrıntılıları öğrenerek kendiniz için en iyi psikoloğu bulabilirsiniz. Çeşitli platformlarda bulunan, uzmanla ilgili danışanlarının yorumları da size bu arayışta yol gösterici olabilir.

 

İzmirde en iyi psikolog nasıl anlaşılır?

İzmirde sizin için en iyi psikoloğun kim olduğunu anlamak her zaman kolay olmayabilir. Bir psikolog her danışan için uygun olmayacağı gibi, bir danışan da her psikolog için uygun olmayabilmektedir. Danışan ve terapist ilişkisi zaman içerisinde oluşmaktadır. Fakat seçim aşamasında dikkat edilebilecek en önemli özellikler; uzmanın lisans -varsa yüksek lisans -bilgileri hangi yaş grubuyla çalıştığı (çocuk, ergen, yetişkin, çift-aile), hangi terapi ekolüyle çalıştığı, hangi psikolojik problemlerle daha yoğun çalıştığı.

 

Eğer bir psikoloğa gidip terapi sürecine başladıysanız, terapistinizin iyi olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Terapi sürecine başladıktan sonra da terapistinizle ne derece sağlıklı ilerlediğinizi ve terapistinizin sizin için uygun olup olmadığını anlamanın bazı yolları mevcuttur. Bunun için süreçte bazı sorgulamalar yapmak önemlidir.

Terapi sırasında; kendinizi güvende hissediyorsanız, yargılanmadığınızı ve eleştirilmediğinizi hissediyorsanız, gerçek anlamda dinlendiğinizi ve anlaşıldığınızı hissediyorsanız, terapi sınırları net şekilde belirlendiyse, müdahale süreciyle ilgili sizi bilgilendiriyorsa, terapi sürecinizde ilerleme kaydettiğinizi hissediyor ve hayatınızda gözlemliyorsanız, psikoloğunuz gizlilik ve etik konularla ilgili titiz davranıyorsa ve psikoloğunuzun iletişim becerileri iyiyse (açık, anlayışlı ve saygılı bir iletişim) doğru yerdesiniz.

 

Önceki BlogÇocuklar için Felsefe (P4C) Nedir? P4C Nasıl Uygulanır?
Sonraki Blogİzmir Psikoloji Merkezi | Bostanlı Psikoloji

Bostanlı Psikoloji ve Psikodrama Merkezi

BOSTANLI PSİKOLOJİ ve PSİKODRAMA MERKEZİ

İzmir Bostanlı Psikoloji ve Psikodrama Merkezi, bünyesinde çocuk, ergen, yetişkin ve çift psikoterapi hizmetinin yanında, yetişkin ve çocuk psikodrama grup çalışmaları, Çocuklar için Felsefe (P4C) atölyelerini ve nörogelişimsel yoga çalışmalarını da barındıran çok yönlü bir merkezdir. Tüm çalışmalar alanında uzman kişiler tarafından yürütülmektedir.

 

Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.

Telif Hakkı © 2023 Bostanlı Psikoloji ve Psikodrama Merkezi. Tüm hakları saklıdır. | Powered by MMA

Son Güncelleme Tarihi: 09-04-2024 10:09:30