Uzman Psikolog Büşra Güler

 

Büşra Güler

Uzman Psikolog

Büşra Güler, Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2018 yılında mezun olmuştur. Lisans eğitimi döneminde Ankara Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında özgül öğrenme güçlüğü yaşayan çocuklarla 10 haftalık bir psikoterapi programında; ‘Farklı Kaynaklar, Farklı Yörüngeler: Üniversiteye Giriş Başarısında Ergene, Aileye ve Sınıf Ortamına Ait Özelliklerin Boylamsal Olarak İncelenmesi’ başlıklı TÜBİTAK projesinde; Dr. Klinik Psikolog Nuray Mustafaoğlu Çiçek’in ‘Otizm Spektrum Bozukluğu: Ailede Psikolojik Dayanıklılık ve Duygu Düzenleme, Otizmli Çocuğun Kardeşi için Duygu Düzenleme Müdahalesi Pilot Çalışması’ adlı tez sürecinde ve İzmir’de bir aile danışmanlık merkezinde stajyer psikolog olarak görev almıştır.

2018 yılında başlamış olduğu Ege Üniversitesi Psikoloji bölümü Aile Danışmanlığı yüksek lisans programından 2020 yılında mezun olmuştur. Çalışma hayatına 2018 yılında bir özel eğitim merkezinde kurum psikoloğu olarak hizmet vererek başlamıştır. Ardından 3 yıl boyunca kurumsal bir kolejde okul psikoloğu olarak çalışmıştır. Yüz yüze ve online seçenekleriyle aktif danışan takibi yapmaktadır.

Çalışma grubunu ağırlıklı olarak çocuk, ergen ve ebeveynler oluşturmaktadır.

Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

 

Büşra Güler Özgeçmiş

Aldığı Eğitimler:

Filial Terapi Eğitimi, Dr. Mary Fry, Oyun Terapileri Derneği, APT ve OTD onaylı, 2022.

Moxo Dikkat Testi Sertifikasyon Programı, Moxo Türkiye, 2021.

İnternet, Oyun ve Telefon Bağımlılığına Yaklaşım Eğitimi, Kültegin Ögel, 2021.

Türkçe MATH, Matematiksel Temelleri Güçlendirme Programı, Akademi Disleksi, 2021.

Türkçe PREP Eğitimi, PASS Teorisine Dayalı Okumayı Geliştirme Programı, Akademi Disleksi, 2020.

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi, Oyun Terapileri Derneği, APT ve OTD onaylı, 2020.

Çocuk ve Ergenler için Psikolojik Sağlamlık Uygulayıcı Eğitimi, Dr. Öğretim Üyesi Atanur Akar, Psikolojik Sağlamlık Akademisi, 2020.

DEHB Attentioner Uygulayıcı Eğitimi (Attentioner ile Dikkatimi Topluyorum), Uzm. Dr. Hülya Bingöl Çağlayan, APAMER, 2020.

Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Beceri ve Süpervizyon Eğitimi, Doç Dr. Vahdet Görmez, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği, 2021.

Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Doç. Dr. Vahdet Görmez, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği, 2020.

Sanat Terapisi Teknikleri Eğitimi, Sultanberk Halmatov, Vera Psikoloji, 2020.

Kriz ve Yas Danışmanlığı: Yöntem ve Teknikler Eğitimi, Nevin Dölek, 2020.

Kaygı ve Stresle Baş Etmede BDT Teknikleri, Uzm. Dr. Mehmet Çolak, 2020.

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Psikoaktif Terapi & Eğitim, 2020.

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) Tanı ve Terapisi, Prof. Dr. Mehmet Akif Ersoy, Psikoaktif Terapi & Eğitim, 2020.

Aile ve Evlilik Terapisi 1. Düzey Eğitimi, Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu, 2019.

Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi, Türk Psikologlar Derneği, 2019.

Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) Uygulayıcı Sertifikası, Türk Psikologlar Derneği, 2019.

 

Bostanlı Psikoloji ve Psikodrama Merkezi

BOSTANLI PSİKOLOJİ ve PSİKODRAMA MERKEZİ

İzmir Bostanlı Psikoloji ve Psikodrama Merkezi, bünyesinde çocuk, ergen, yetişkin ve çift psikoterapi hizmetinin yanında, yetişkin ve çocuk psikodrama grup çalışmaları, Çocuklar için Felsefe (P4C) atölyelerini ve nörogelişimsel yoga çalışmalarını da barındıran çok yönlü bir merkezdir. Tüm çalışmalar alanında uzman kişiler tarafından yürütülmektedir.

 

Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.

Telif Hakkı © 2023 Bostanlı Psikoloji ve Psikodrama Merkezi. Tüm hakları saklıdır. | Powered by MMA

Son Güncelleme Tarihi: 09-04-2024 10:09:30