Eğitim Danışmanı Aslı Arkın

 

Aslı Arkın Hakkında

Eğitim Danışmanı | P4C Uzmanı | Öğrenci Koçu

Aslı Arkın, 2015 yılında Ege Üniversitesi Felsefe bölümünden onur belgesi ile mezun olmuştur. Lisans eğitimi esnasında Ege Üniversitesi Sosyoloji bölümünden ‘MP’ programına katılma hakkı kazanmış ve 2015 yılında Sosyoloji bölümünden de mezun olmuştur. Yine aynı yıl içerisinde Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. 

Lisans eğitimini bitirdiği 2015 yılında, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’nden tezli yüksek lisans programına 1.likle kabul almıştır. Yüksek lisans tez çalışmasını Siyaset Felsefesi ve Sosyolojisi üzerine hazırlamış ve 2019 yılında aynı derece ile mezun olmuştur.

Mesleki yaşantısına lisanstan mezun olduğu sene 2015 yılında özel bir sağlık meslek lisesinde başlamış, ilerleyen yıllarda kurumsal bir dershanede görev yapmıştır. 2017 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan Rehber Öğretmen Yetiştirme Programına katılma hakkı kazanmış ve eğitimini tamamlayarak resmî olarak Rehber Öğretmen unvanını elde etmiştir. Aynı sene kurumsal bir kolejde Rehber Öğretmen olarak çalışmaya başlamıştır. 4 yıl rehber öğretmenlik görevinin ardından 1 yıl da aynı kurumda müdür yardımcılığı görevinde yer almıştır. Şimdilerde yine özel bir kolejde Rehber Öğretmen olarak aktif çalışma hayatına devam etmektedir.

2021 yılı içerisinde Boğaziçi Üniversitesi’nden aldığı 3 ay süren “P4C-Çocuklar ve Topluluklar için Felsefe Eğitmen Eğitimi” programını başarıyla tamamlayarak P4C Uzmanı unvanını elde etmiştir. Aynı dönem içerisinde İstanbul Üniversitesi’nde başladığı “Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı” eğitimini tamamlamış, bununla birlikte Pandora Akademiden Sınav koçluğu eğitimini de almıştır.

2023 yılında Profesyonel Koçluk Akademisi’nden ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) Onaylı Akredite Eğitimi’ni alarak “Profesyonel Öğrenci Koçu” olmuştur.

2021 yılından beri Bostanlı Psikoloji ve Psikodrama merkezinde ICF - Öğrenci Koçu ve P4C uzmanı olarak katkı sağlamakta ve Doktora eğitimine hazırlanmaktadır.

 

Aslı Arkın Özgeçmiş

Çalıştığı Konular:

Öğrenci Koçluğu

Sınav Koçluğu

Eğitim Danışmanlığı

Tercih Danışmanlığı 

Çocuklarla Felsefe Çalışmaları

Topluluklarla Felsefe Çalışmaları

 

Bostanlı Psikoloji ve Psikodrama Merkezi

BOSTANLI PSİKOLOJİ ve PSİKODRAMA MERKEZİ

İzmir Bostanlı Psikoloji ve Psikodrama Merkezi, bünyesinde çocuk, ergen, yetişkin ve çift psikoterapi hizmetinin yanında, yetişkin ve çocuk psikodrama grup çalışmaları, Çocuklar için Felsefe (P4C) atölyelerini ve nörogelişimsel yoga çalışmalarını da barındıran çok yönlü bir merkezdir. Tüm çalışmalar alanında uzman kişiler tarafından yürütülmektedir.

 

Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.

Telif Hakkı © 2023 Bostanlı Psikoloji ve Psikodrama Merkezi. Tüm hakları saklıdır. | Powered by MMA

Son Güncelleme Tarihi: 09-04-2024 10:09:30